مشاغل مناسب شخصیت های اجتماعی و برون گرا

مشاغل مناسب شخصیت های اجتماعی و برون گرا

اگر هر شب که می خواهید حس خوبی ندارید و از وضعیت خود راضی نیستید یا به دنبال یافتن اولین شغل خود هستید ولی نمی دانید از کجا باید شروع کنید، ما به شما نشان می دهیم که چه شغلی مناسب شماست.

اگر شما شخصیتی اجتماعی و فعال هستید و در شغلی هستید که در طول روز نمی توانید با دیگران صحبت زیادی داشته باشید، خیلی خوشحال و راضی نخواهید بود…

شخصیت اجتماعی و برون گرا چیست؟

پرحرف، دوست داشتنی، اجتماعی، برونگرا، زندگی بخش و روح هر مهمانی و جمع…. اگر مرتبا  دیگران شما را با صفاتی اینچنینی توصیف می کنند، شما می توانید شخصیتی اجتماعی و برون گرا داشته باشید وگزینه های شغلی زیادی پیش روی شماست …

ویژگی های شخصیتی

اگر بیش از ۵ مورد از خصوصیات زیر را داشته باشید شما شخصیتی اجتماعی و برون گرا هستید :

  • من دوست دارم مرکز توجه دیگران باشم
  • من به راحتی با دیگران دوست می شوم
  • دیگران من را فردی پرحرف توصیف می کنند
  • من تعداد زیادی دوست دارم
  • من از رویارویی با موقعیت های جدید لذت می برم
  • صحبت کردن در مقابل تعداد زیادی از مردم، من را ناراحت نمی کند و برای من کاری ساده و آسان است
  • من از شغلی که درآن با دیگران ارتباطی نداشته باشم متنفرم
  • من به عنوان عضوی از یک گروه بزرگ به خوبی کار می کنم
  • من از مورد توجه قرار گرفتن نمی ترسم
  • من همیشه با خودم صحبت می کنم

خوب حالا شخصیتی اجتماعی هستید؟ اگرنه باید دوباره شخصیت های دیگر را به خوبی بررسی کنید…

مشاغل اجتماعی و فعال

برون گراها در بسیاری از صنایع و کسب و کارها را رشد می کنند به خصوص آنهایی که نیاز به اعتماد، بی پروایی و روحیه اجتماعی دارند. نگاهی به برخی فرصت های موجود پیش روی شما می اندازیم:

مشاغل اجتماعی و برون گرا مناسب افرادی است که از در جمع بودن و صحبت کردن در مقابل افراد دیگر ترسی ندارند.

فروش

فروش، فروش، فروش! اگر اینکه روزی حداقل ۵۰ بار تلفن را برداشته و صحبت کنید را دوست ندارید و اذیت می شوید، شغل فروش مناسب شما نیست. البته اگر فکر می کنید قدرت بسیار خوب و عالی در متقاعد و راضی کردن دیگران به خرید یک محصول یا خدمتی را دارید، شغل های حوزه فروش می تواند برای شما خوب و مناسب باشد. علاوه بر همه اینها شما می توانید از مشاغل این حوزه درآمد خوبی نیز کسب کنید.

روابط عمومی

شناساندن نام شرکت، برند یا یک محصول و خدمت خاص بر عهده مشاغل روابط عمومی است که نیازمند افرادی با شخصیت اجتماعی و برون گرا است. دنیای مشاغل روابط عمومی بسیار سخت و پیچیده ولی در عین حال هیجان انگیز و همراه با درآمدی مناسب است.

مسئول پذیرش

مسئولان پذیرش نمایی از هر شرکت و سازمانی هستند زیرا اولین افرادی هستند که مشتریان و مراجعان را ملاقات می کنند. کار آنها اطمینان یافتن از انجام درست امور و ارائه تصویر مناسبی از سازمان و کسب و کاری است که در آن فعالیت می کنند. علیرغم اینکه شما می توانید با دیگران به خوبی صحبت کنید ولی باید در این حوزه تلاش و کوشش زیادی کنید.

خرده فروشی

مشاغل زیادی در حوزه خرده فروشی وجود دارد اگر می خواهید وارد آنها شوید باید بتوانید برخورد خوبی با مشتری داشته و اعتماد او را جلب کنید. فروشندگان خوب، دوست داشتنی ، پرحرف و طرز برخوردی باز دارند. چیزهایی که در یک شخصیت برون گرا می توانید پیدا کنید.

مهماندار هواپیما

علاوه بر نشان دادن درهای خروج اضطراری هوایپما، یک مهماندار باید شاد، قابل اعتماد و در دسترس باشد به خصوص در زمان هایی که در پرواز مشکلاتی پیش می آید.

خدمات مشتری (خدمات پشتیبانی)

افرادی که در این بخش کار می کنند باید با آرامش و اطمینان با مشتریان و شکایت های آنها برخورد کنند. گاهی شکایات و سر و صداهای زیادی (حتی توهین) از سوی مشتری ایجاد می شود ولی شما باید بتوانید خود را کنترل کرده و برخورد مناسبی داشته باشید. یکی از حوزه های تخصصی خدمات پشتیبانی، پشتیبانی نرم افزار است.

دیدگاهتان را بنویسید